Jak sprawdzić Agencję Opiekunek?

Istnieją rozmaite sposoby poszukiwania agencji opiekunek, ale jest kilka rzeczy o których trzeba pamiętać. Na pewno zawsze należy sprawdzić, czy biuro z którym chcesz wyjechać, prowadzi legalną działalność gospodarczą, czy jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.

Wejdź na stronę http://www.kraz.praca.gov.pl/StronaGlowna.aspx i zobacz, że znajdują się tam wszystkie agencje, które otrzymały certyfikat. Jeżeli w rejestrze nie ma wybranej agencji, oznacza to, że działa ona nielegalnie i lepiej nie korzystać z jej usług.

Możesz również sprawdzić opinie na temat danego biura w Internecie, ale uwaga! Bardzo często te opinie nie są wiarygodne. Opiekunki, które z różnych względów nie otrzymały pracy (słaba znajomość języka obcego, brak doświadczenia, brak schludności, wulgarne wysławianie się) potrafią nieprawdziwe historie opisywać w Internecie o takiej agencji, którą odwiedziły i nie otrzymały w niej zatrudnienia. To samo dotyczy Opiekunek, które utraciły możliwość dalszego zatrudnienia np. ze względu na nadużywanie alkoholu. Z drugiej strony zbyt dobre opinie na forach i w serwisach internetowych, również są podejrzane, gdyż tak naprawdę nie wiadomo, kto je tam umieszcza.

Dużo bardziej wiarygodna powinna być taka Agencja, która funkcjonuje długo na rynku pracy, która ma wąską specjalizację i zajmuje się w rekrutowaniem Opiekunek osób starszych do konkretnego kraju.

Droga Opiekunko, najlepiej wybierz taką agencję zatrudnienia, która działa już kilka lat na rynku, do której wracają opiekunki, aby w niej pracować. Agencja zatrudnienia w której podejmują pracę opiekunki wielokrotnie, przez dłuższy okres czasu, powinna wzbudzać dużo większe zaufanie niż nowa Agencja o której nic nie wiadomo.

Romana Ott Doradca Zawodowy

Podobne posty

Zarobki opiekunek w Niemczech

Bardzo często spotykamy się z tym pytaniem. Jednak tak naprawdę nie ma bardzo dokładnie ustalonego zarobku dla pań wyjeżdżających do Niemiec. Są pewne przedziały zarobków opiekunek, które można przyjąć.

Czytaj więcej

Opieka ze słabą znajomością języka – czy jest możliwa?

Od dłuższego czasu szukałam pracy w opiece w Niemczech. Wszędzie słyszałam, że moja znajomość języka niemieckiego jest niewystarczająca. Ciężko mi było wziąć korepetycje z tego języka, gdyż ledwo wiązałam koniec z końcem.

Czytaj więcej

Jak znaleźć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Przede wszystkim należy dobrze się rozejrzeć. Jeżeli znają się Panie się na Internecie to sprawa będzie dość prosta. Jeżeli brakuje Paniom takiej umiejętności to należy poprosić kogoś bliskiego czy znajomego aby sprawdził ..

Czytaj więcej