Jak sprawdzić Agencję Opiekunek?

Istnieją rozmaite sposoby poszukiwania agencji opiekunek, ale jest kilka rzeczy o których trzeba pamiętać. Na pewno zawsze należy sprawdzić, czy biuro z którym chcesz wyjechać, prowadzi legalną działalność gospodarczą, czy jest zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia.

Wejdź na stronę http://www.kraz.praca.gov.pl/StronaGlowna.aspx i zobacz, że znajdują się tam wszystkie agencje, które otrzymały certyfikat. Jeżeli w rejestrze nie ma wybranej agencji, oznacza to, że działa ona nielegalnie i lepiej nie korzystać z jej usług.

Możesz również sprawdzić opinie na temat danego biura w Internecie, ale uwaga! Bardzo często te opinie nie są wiarygodne. Opiekunki, które z różnych względów nie otrzymały pracy (słaba znajomość języka obcego, brak doświadczenia, brak schludności, wulgarne wysławianie się) potrafią nieprawdziwe historie opisywać w Internecie o takiej agencji, którą odwiedziły i nie otrzymały w niej zatrudnienia. To samo dotyczy Opiekunek, które utraciły możliwość dalszego zatrudnienia np. ze względu na nadużywanie alkoholu. Z drugiej strony zbyt dobre opinie na forach i w serwisach internetowych, również są podejrzane, gdyż tak naprawdę nie wiadomo, kto je tam umieszcza.

Dużo bardziej wiarygodna powinna być taka Agencja, która funkcjonuje długo na rynku pracy, która ma wąską specjalizację i zajmuje się w rekrutowaniem Opiekunek osób starszych do konkretnego kraju.

Droga Opiekunko, najlepiej wybierz taką agencję zatrudnienia, która działa już kilka lat na rynku, do której wracają opiekunki, aby w niej pracować. Agencja zatrudnienia w której podejmują pracę opiekunki wielokrotnie, przez dłuższy okres czasu, powinna wzbudzać dużo większe zaufanie niż nowa Agencja o której nic nie wiadomo.

Romana Ott Doradca Zawodowy

Podobne posty

Jak znaleźć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Przede wszystkim należy dobrze się rozejrzeć. Jeżeli znają się Panie się na Internecie to sprawa będzie dość prosta. Jeżeli brakuje Paniom takiej umiejętności to należy poprosić kogoś bliskiego czy znajomego aby sprawdził ..

Czytaj więcej

Wypłata w euro

Jestem zatrudniona w Centrum Adiutor jako opiekunka osób starszych w Niemczech już od ponad czterech lat. Nie zamierzam zmienić firmy gdyż: Centrum Adiutor zawsze rozlicza się ze mną na czas, a wypłata jest w euro.

Czytaj więcej

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy – dlaczego jest tak ważne?

Chyba każdy z nas przeszedł szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, czy to było w szkole, w pracy, na zajęciach dodatkowych. Każdy z nas wie, o co chodzi w pierwszej pomocy..

Czytaj więcej