Opieka nad osobą starszą – kilka refleksji.

Nigdy nie będziemy w stanie odwdzięczyć się rodzicom za to co od nich otrzymaliśmy – życie, dom, wykształcenie, wychowanie. To wartości, które trudno zmierzyć i wycenić. Dlatego do końca życia każdy człowiek powinien mieć poczucie odpowiedzialności, właśnie za rodziców. Nasza pomoc może być im najbardziej potrzeba, gdy tracą to co najcenniejsze, czyli zdrowie. Taka sytuacja często nas zaskakuje i nie łatwo jest znaleźć najlepsze rozwiązanie. W przypadku rodzin, które na co dzień mieszkają i pracują w różnych częściach kraju lub Europy, osobista opieka nad chorymi rodzicami bywa niewykonalna. Wówczas warto pomyśleć o zapewnieniu seniorom odpowiedniej pomocy. Taką Pomoc oferuje Centrum Adiutor z Torunia.
Opiekunka osoby starszej, asystent seniora to przede wszystkim osoba cierpliwa, ciepła i uczuciowa. Przy tego rodzaju pracy przydaje się także poczucie humoru i pogoda ducha. Nie raz zdarzają się historie, że pozytywnie nastawiona osoba z zewnątrz, świetnie wpłynęła na poprawę zdrowia i samopoczucia chorego. Opiekunka osoby starszej powinna także posiadać wiedzę na temat schorzeń wieku starczego. Czasami rodzina w takiej sytuacji koniecznie szuka wykwalifikowanej pielęgniarki. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie . Pielęgniarki po wielu latach pracy w szpitalach, z chorymi bywają wypalone zawodowo. Nie są już tak czułe i opiekuńcze jak na początku kariery. Dlatego warto poszukać osoby, która na przykład zetknęła się z podobnym przypadkiem w rodzinie – opiekowała się mamą, tatą, babcią... Wówczas będzie bardziej wrażliwa, zrozumie obawy i problemy podopiecznego.
Organizując pomoc dla seniora Centrum Adiutor wyszukuje opiekunki, która mieszka niedaleko. Wówczas będzie mogła przyjść w każdej chwili – jeśli będzie taka potrzeba.
Najważniejsze jednak, aby opiekunka osób starszych została zaakceptowana przez podopiecznego. Jeśli nawiąże z nim dobre relacje pomoże nie tylko w fizycznej opiece, ale poprawi także jego psychiczne samopoczucie.
Opiekun seniora musi cieszyć się bezgranicznym zaufaniem rodziny – często sama staje się poniekąd jej członkiem. Dlatego przy poszukiwaniu opiekunki warto zwrócić się o pomoc do agencji opiekunek. Chętnych do pracy w charakterze asystentów seniora nie brakuje, ale nadaje się tylko garstka. Współpraca z agencję zaoszczędzi na nie tylko czasu, ale także problemów.

Podobne posty

Jak znaleźć pracę jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Przede wszystkim należy dobrze się rozejrzeć. Jeżeli znają się Panie się na Internecie to sprawa będzie dość prosta. Jeżeli brakuje Paniom takiej umiejętności to należy poprosić kogoś bliskiego czy znajomego aby sprawdził ..

Czytaj więcej

Wypłata w euro

Jestem zatrudniona w Centrum Adiutor jako opiekunka osób starszych w Niemczech już od ponad czterech lat. Nie zamierzam zmienić firmy gdyż: Centrum Adiutor zawsze rozlicza się ze mną na czas, a wypłata jest w euro.

Czytaj więcej

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy – dlaczego jest tak ważne?

Chyba każdy z nas przeszedł szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, czy to było w szkole, w pracy, na zajęciach dodatkowych. Każdy z nas wie, o co chodzi w pierwszej pomocy..

Czytaj więcej