Sprawdzona Agencja Zatrudnienia

Wyjazd z rzetelną agencją zatrudnienia, to gwarancja solidnej pracy bez ryzyka.

Odpowiedzialna Agencja nie tylko zajmie się znalezieniem rodziny niemieckiej odpowiadającej opiekunce, ale także dopilnuje wszelkich formalności związanych z umową. Zadba o bezpieczeństwo, bezpieczny dojazd, o to aby rodzina odebrała opiekunkę z autobusu oraz aby opiekunka miała zagwarantowany oddzielny pokój i wystarczająco dużo jedzenia.

Sprawdzone biuro dopilnuje aby opiekunka otrzymała pozwolenie na pracę za granicą, dopilnuje terminowej wypłaty wynagrodzenia i wszelkich wymogów formalnych w zakresie obowiązkowych świadczeń (odprowadzanie składek emerytalnych i na ubezpieczenie społeczne). Najlepsze agencje zapewniają również zwrot kosztów dojazdu.

Podejmując zatrudnienie ze sprawdzoną, odpowiedzialną agencją, nigdy nie okaże się, że wynagrodzenie dla opiekunki będzie niższe niż jest obiecane w umowie.(Niestety jeszcze ciągle zdarza się, że opiekunki osób starszych szukają pracy na własną rękę, trafiają na nieuczciwą firmę lub pośrednika i po powrocie otrzymują dużo niższe wynagrodzenie od tego, które było obiecane przed wyjazdem).

Warto pamiętać, że jeśli opiekunka seniora pracuje dla sprawdzonej agencji, to właśnie ta agencja stoi na straży zawartych w umowie ustaleń i pomaga jej w rozwiązywaniu ewentualnych nieprzewidzianych problemów.

Romana Ott Doradca Zawodowy

Podobne posty

Życie i przemijanie oczami umierającego człowieka... Warto przeczytać!

Gdy Mak Filiser zmarł w oddziale geriatrycznym w domu opieki, pielęgniarki uważały, że nie zostawił po sobie żadnych przedmiotów, które miałyby jakąkolwiek wartość.

Czytaj więcej

Rozważania na temat ciężkiej pracy…

Czasem zazdrościmy negatywnie, a czasem podziwiamy ludzi którym się powodzi. Zazwyczaj jednak widzimy tylko efekt końcowy ich ciężkiej pracy..

Czytaj więcej

Jak i o czym rozmawiać z podopiecznym?

Są takie tematy i wspomnienia, na których samą myśl każdemu z nas robi się cieplej na sercu – dzieciństwo, młodość, pierwsza miłość, małżeństwo, dzieci. Wysłuchajcie Waszych podopiecznych, pozwólcie im wspominać..

Czytaj więcej