Kursy języka niemieckiego

Skontaktuj się z nami - sprawdź szczegóły.

Skorzystaj z naszego kursu języka niemieckiego online!

1. Czy języka rzeczywiście można nauczyć się w każdym wieku?

Każdy może nauczyć się języka obcego - wiek nie ma większego znaczenia. Ważna jest determinacja, ilość czasu poświęconego na naukę oraz predyspozycje. Od 2007 roku wysyłamy do Niemiec opiekunki osób starszych. Przez ten czas miałyśmy do czynienia z setkami pań, które chciały podjąć tego typu pracę. Większość z nich rozpoczęła naukę języka w dorosłym lub wręcz dojrzałym wieku. Część miała podstawy – pamiętała niektóre rzeczy jeszcze ze szkoły – ale taką wiedzę trzeba uporządkować i odświeżyć.

2. W czasach kiedy o dobrą pracę trudno, wiele osób planuje lub decyduje się na wyjazd za granicę. Barierą często bywa język. W jaki sposób i w jakim czasie można nadrobić zaległości, tak by być gotowym do pracy za granicą?

Czas przyswajania języka obcego jest dla każdej osoby indywidualny. Przez cały rok organizujemy kursy językowe. Bardzo często kształcimy kilka grup jednocześnie, na zróżnicowanych poziomach językowych. Ostatni kwartał roku to najlepszy okres, aby podjąć się nauki języka niemieckiego. Grudzień jest miesiącem największego zapotrzebowania na opiekunki osób starszych w Niemczech. Można wówczas wyjechać po raz pierwszy na miesiąc lub dłużej – podreperować domowy budżet, zdobyć doświadczenie i sprawdzić swoją umiejętność posługiwania się językiem niemieckim. W tym czasie łatwiej wyjechać paniom, które jeszcze nie mają doświadczenia i słabiej znają język.

3. Czy w Centrum Adiutor naprawdę nie trzeba płacić za kurs językowy? Po jakim czasie opiekunki są gotowe do wyjazdu?

W Centrum Adiutor przy ul. Szewskiej 6/2 w Toruniu można skorzystać z bezpłatnego kursu języka niemieckiego. Jest to kurs zaoczny – ważną jego częścią jest samodzielna nauka w domu. Kierujemy go do osób, które już mają pewne podstawy języka niemieckiego. Program szkolenia został opracowany z myślą o pracy w charakterze opiekunki osób starszych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – są oparte przede wszystkim na konwersacji i ćwiczeniach. Pracuje się w małych – kilkuosobowych grupach, dzięki temu każdy uczestnik ma możliwość aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Po poprzednich edycjach panie wyjechały już po 1,2 lub 3 miesiącach nauki, czyli jeszcze w trakcie trwania kursu. Większość z nich do dziś pracuje w charakterze opiekunek osób starszych w Niemczech.