Mały ratownik - dla dzieci od 5 roku życia


W styczniu 2007 ruszył kurs pierwszej pomocy dla dzieci od 5 roku życia.

Trochę na serio, a trochę w formie ciekawostki i zabawy dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: wykręcić numer telefonu 999, zabandażować ranę, przykleić plaster i zawołać na pomoc sąsiadów, gdy np. babcia z którą przebywają czuje się osłabiona lub jest jej duszno.

Szkolenie podejmuje również rozważania na temat bezpieczeństwa samych dzieci.

  • Dlaczego warto ubrać kask jeżdżąc na rowerze?
  • Dlaczego należy być uważnym przechodząc przez ulicę?
  • Dlaczego nie wolno wchodzić na parapety i okna?
  • Dlaczego nie należy wygłupiać się przy spożywaniu posiłków?

Na te i inne pytania odpowiadają dzieciom ratownicy medyczni, którzy są przygotowani do pracy z najmłodszymi.

Proponowane kursy są ściśle dostosowane do grupy wiekowej:

  • Dzieci od 5 do 6 roku życia, czas trwania ok. 1h (do 60 min.)
  • Dzieci od 7 do 10 roku życia, czas trwania 2 h (120 min.)
  • Dzieci od 11 do 14 roku życia, czas trwania 3 h (180 min.)

Szkolenia prowadzone są przez dwóch ratowników medycznych dla grup 25 - 30 osobowych. Każdy uczestnik otrzymuje wiedzę i umiejętności, a potwierdzeniem ukończenia kursu jest Legitymacja "Małego Ratownika".

Kurs "Małego Ratownika" budzi największą nadzieję na przyszłość, uczy bowiem dzieci od najmłodszych lat właściwych zachowań, bezpieczeństwa oraz wrażliwości na złe samopoczucie innych.

Odpowiedzmy sobie na pytanie jak często boli nas głowa, a nasze dzieci grają na bębenkach, włączają muzykę lub bawią się głośno nie zwracając na nas uwagi?

Uczmy nasze dzieci, że w takich sytuacjach powinny podać nam kubek wody do popicia i być cichutko. Pozwólmy maluchom pomóc nam chociaż w niewielkim stopniu. Chwalmy dzieci za każdy dobry gest, po to aby w dorosłym życiu wyrosły na osoby wrażliwe i chętne do pomocy każdemu kto wymaga udzielenia pierwszej pomocy.

Wierzymy, że za kilka lat każdy przypadkowy człowiek na ulicy będzie potrafił udzielić pierwszej pomocy osobie, która zasłabnie lub zostanie zraniona. Wierzymy, że szkoląc i uświadamiając dzieci, nie będzie miejsca na obojętność.W styczniu 2007 ruszył kurs pierwszej pomocy dla dzieci od 5 roku życia.

mały ratownik