Jednym z głównych wymagań podczas opieki nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego jest konieczność leżenia w łóżku.
Pacjentowi należy zapewnić pełny wypoczynek i maksymalny komfort. Jednocześnie wielu pacjentów ma tendencję do naruszania tego zalecenia. Mogą próbować samodzielnie chodzić, wykonywać jakąś pracę itp. To jest niedopuszczalne, ważne jest, aby jak najdokładniej wyjaśnić pacjentowi potrzebę przestrzegania zaleceń.
Opieka nad pacjentem po zawale serca polega na całkowitym wykluczeniu nie tylko stresu fizycznego, ale także emocjonalnego.
br> Senior musi przestrzegać wszystkich niezbędnych zaleceń lekarskich i procedur medycznych. Bardzo ważne jest kontrolowanie bilansu wodnego, aby zapobiec tworzeniu się obrzęków. Opieka nad pacjentem po zawale serca polega również na regularnym wdychaniu tlenu. Istotne jest przestrzeganie właściwej diety. Od około drugiego tygodnia lekarz może przepisać pacjentowi terapię ruchową. Opiekun powinien uważnie nadzorować ćwiczenia i zapewnić podopiecznemu wszelką niezbędną pomoc. Ważne jest, aby zrozumieć, że dobra pielęgniarka, która ma doświadczenie w opiece nad pacjentami po zawale mięśnia sercowego, może znacznie przyspieszyć proces leczenia.

Dlatego bardzo ważne jest, aby korzystać tylko z profesjonalnych usług Opiekunki Osób Starszych.