Praca z podstawami niemieckiego? Tak, to możliwe!

Wielokrotnie zdarza się nam słyszeć, iż osoby znające jedynie podstawy języka niemieckiego nie mogą znaleźć pracy. To oczywiście nieprawda. Choćby w naszej firmie, bardzo wiele spośród naszych Opiekunek Osób Starszych to właśnie te Panie, które dopiero uczą się nowego języka, czy też po prostu pamiętają niektóre zwroty oraz słownictwo powszechnie używane za zachodnią granicą.

Co oznacza podstawowa znajomość języka niemieckiego? W Adiutor przyjmujemy, iż taka Opiekunka Osoby Starszej zna najważniejsze słówka związane z opieką oraz pomocą w domu seniorowi, zna podstawowe zwroty, potrafi się przedstawić oraz powiedzieć kilka słów o sobie, jak również jest w stanie zrozumieć kontekst wypowiedzi swojego rozmówcy na podstawie znajomości niektórych wyrazów oraz podstawowych zasad gramatyki. Opiekunka znająca podstawy niemieckiego będzie miała trudności z gramatyką, a także z budowaniem złożonych zdań, jak i płynną rozmową. Szczególnie trudny może okazać się mało urozmaicony zasób słownictwa, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest podejmowanie się zleceń przez Opiekunki Osób Starszych, w których podopieczny, jak i jego rodzina nie będą wymagali podejmowania się czynności, jak i wykonywania zadań, gdzie znajomość niemieckiego jest bardzo ważna.

W Adiutor zawsze dobieramy zlecenia do kwalifikacji oraz preferencji/ oczekiwań Opiekunki Osób Starszych. Jeśli znasz wyłącznie podstawy niemieckiego i boisz się, że nie poradzisz sobie na zleceniu, to bez obaw! Z nami wyjedziesz na sprawdzone zlecenie, gdzie będziesz mogła szkolić swój niemiecki, a przy tym nie będzie od Ciebie wymagane jego perfekcyjna znajomość. Co więcej, w Adiutor doskonale rozumiemy, że Opiekunki Osób Starszych chcą stale podnosić swoje kwalifikacje oraz umiejętności językowe, dlatego organizujemy bezpłatne kursy, które prowadzone są przez certyfikowanych nauczycieli. Jeżeli chcesz zapisać się na lekcje to wystarczy wysłać wiadomość na adres mailowy: adiutor@pomocwdomu.pl lub zadzwonić pod numer 5182727731. Możesz także wziąć udział w naszych szkoleniach online, które znajdziesz na platformie: www.pomocwdomu.pl/akademia.