Bremerhaven położone jest w północnych Niemczech. Przechadzając się jego ulicami nie sposób nie zauważyć połyskującego w słońcu budynku o obłych kształtach przypominającego olbrzymią łódź. To Dom Klimatu, który zabierze każdego w podróż przez dziewięć stref klimatycznych

Jakim sposobem w zamkniętym budynku na północy Europy możliwa jest tak fascynująca podróż po najodleglejszych zakamarkach świata? Otóż cała tajemnica tkwi w specjalnej konstrukcji architektonicznej Domu Klimatu. Tworzą go dwie niezależne warstwy. Tę betonową otacza zewnętrzna powstała z ponad 4700 płyt szklanych (każda wykonana została osobno). Natomiast przy projekcie dachu oraz konstrukcji aluminiowej wykorzystano elementy, które stosuje się budując łodzie.

Cała wyprawa zaczyna się, w zmiennych pod względem pogody, północnych Niemczech. Następnie przychodzi czas na górskie pastwiska Szwajcarii wraz z ich chłodnym, ale rześkim powietrzem. Później robi się już znacznie goręcej. W Kamerunie znajdziecie się w samym centrum tropikalnego upału, a wilgotny las równikowy przywita was całą mieszkanką nieznanych nocnych odgłosów oraz zapachów. Natomiast na wyspach archipelagu Samoa poczujecie na własnej skórze silne opady deszczu i przespacerujecie się po, uginających się od zieleni, wąwozach. A tuż za nimi prawdziwa niespodzianka: rażąca w oczy biel mroźnej krainy, która pozwoli doświadczyć lodowego chłodu i arktycznych mrozów.