Jak przygotować się do wyjazdu – garść przydatnych informacji

Niewątpliwie pierwszy wyjazd do pracy w Niemczech naznaczony może być wieloma zapytaniami i niepewnością – szczególnie w kwestii tego, co zabrać ze sobą, dlatego tak niezbędne jest to, by przed samą podróżą, poświęcić nieco więcej czasu na dokładne zaplanowanie swojego bagażu. Pakowanie, choć nie zabiera za dużo czasu, to może stanowić połowę sukcesu w nowej pracy, a to wszystko dlatego, gdyż mając ze sobą niezbędne produkty będziesz czuła się pewniej i znacznie bardziej komfortowo w nowym otoczeniu.

Przede wszystkim musimy zadbać o miejsce, w którym schowamy nasze rzeczy, czyli walizkę oraz torbę. Warto wybrać walizkę dobrej jakości, najlepiej na kółkach, tak by przemieszczanie się z nią nie sprawiało nam większych problemów. Pamiętajmy również o tym, by przed wyjazdem dokładnie zapoznać się z dopuszczalnymi przez przewoźnika rozmiarami bagażu. Przekroczenie wytycznych może spowodować odmowę zabrania walizki do schowka, albo wymusić wykupienie dodatkowej powierzchni. Ponadto nie zapominajmy o tym, by walizkę podpisać, tak by dowieźć ją w nienaruszonym stanie i przede wszystkim – nie pomylić z inną.

Drugą oczywistą kwestią, o której nie możemy zapomnieć są dokumenty, takie jak umowa z firmą, dowód osobisty, ubezpieczenie, prawo jazdy. Warto również spakować ze sobą słownik niemiecko-polski. Ponadto niezbędny jest telefon, tak byśmy mieli możliwość kontaktu czy to z firmą, czy z najbliższymi. Nie zapomnijmy o ładowarce! Połączenia telefoniczne od całkiem niedawna są bezpłatne – również za granicą, co do internetu mobilnego to kwestia jest różnie rozstrzygana, zależnie od operatora. Niemniej zazwyczaj jest to darmowy 1gb, który spokojnie wystarczy nam na codzienne przeglądanie portali społecznościowych oraz kontakt. Obowiązkowo zabierzmy ze sobą również karty płatnicze oraz pieniądze, które ułatwią nam pobyt w nowym otoczeniu, a przy tym pomogą uporać się z ewentualnymi problemami. Ostatnimi z rzeczy, o których nie można zapomnieć są wszelkie leki. Na miejscu możemy mieć spory problem z ich uzyskaniem, dlatego jeśli bierzemy takie, które są niezbędne dla naszego poprawnego samopoczucia, to koniecznie pamiętajmy o nich.

Na sam koniec, najbardziej oczywiste rzeczy – ubrania, kosmetyki, buty, apteczka. Nie warto przesadzać z ilością ubrań i kosmetyków, gdyż takie rzeczy możemy kupić na miejscu – w Niemczech. Przede wszystkim pamiętajmy, by zabrać ze sobą coś wyjściowego. Z kosmetykami jest podobnie, zabierz te niezbędne dla Ciebie. Na miejscu będziesz miała świetną okazję ku temu, by poznać zupełnie nowe zapachy, czy kremy. Być może nawet spodobają Ci się bardziej, niż te w Polsce? Kończąc już, warto także dodać, że świetnym pomysłem będzie również zabranie ze sobą zdjęć, ulubionych rzeczy, a także czegoś, co umili wolny czas. Każdy zasługuje na trochę relaksu po pracy, również Ty! Opiekunki często korzystają z książek i krzyżówek, ale wybór należy wyłącznie do Ciebie!

Przygotowanie się do wyjazdu, to jak już wspominaliśmy, połowa sukcesu, gdyż dzięki temu w nowym otoczeniu będziesz czuła się znacznie lepiej. Co więcej, nie musisz martwić się organizacją przejazdu, wyżywieniem czy zakwaterowaniem. To wszystko zorganizujemy dla Ciebie! Ostatnią rzeczą, którą musisz ze sobą zabrać to pozytywne nastawienie i chęć do pracy!

Piotr Szewczyk