Stuttgart to miasto, które kojarzy się przede wszystkim z motoryzacją. Tutaj Karl Benz i Gottlieb Daimler wynaleźli pierwszy samochód i motocykl. Koniecznie musicie odwiedzić Muzea Mercedes Benz oraz Porsche z ciekawymi motoryzacyjnymi perełkami, które przypadną do gustu nie tylko fanom aut.

Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić jest Zoo Wilhelma, to ogród zoologiczno-botaniczny mieszczący się w zabytkowym kompleksie zamkowym wybudowanym w latach 1846-1866 w Stuttgarcie w dzielnicy Bad Cannstatt. Oprócz licznych zwierząt oraz roślin dużą atrakcją są budynki w stylu neomauretańskim.

Warto odwiedzić Stuttgardzką Bibliotekę Miejską. Już samnowoczesny budynek zachwyca, dziewięciokondygnacyjny sześcian nazywany jest przez mieszkańców miasta kostką Rubika. Wnętrze biblioteki również zasługuje na uwagę w tym poszczególne obszary biblioteki z głównym holem, biblioteką dziecięcą, muzyczną i kawiarnią.

Z kolei Kaplicę Grobową warto odwiedzić ze względu na piękny widok na panoramę miasta. Kaplica została zbudowana na rozkaz króla Wilhelma I. W 1824 r. została w niej złożona żona monarchy, królowa Katharina Pawlowa, a następnie w 1864 r. on sam. Nad wejściem znajduje się napis „Miłość nigdy nie umiera”. Wewnątrz można zobaczyć marmurowe posągi czterech ewangelistów.

Będąc w Stuttgarcie koniecznie musicie zwiedzić wspaniały gotycki Kościół św. Jana. Jego historia sięga XIX wieku. Został starannie odbudowany po uderzeniu bomby podczas II wojny światowej. Wieża Johanneskirche został celowo niedokończony jako rodzaj pomnika wojennego.

Na waszą uwagę zasługuje również Killesbergpark to ogromny park o powierzchni 50 hektarów, z ogrodami, fontannami i rzeźbami. Znajduje się w północnej dzielnicy Stuttgartu.