Zabieramy Was w jeden z najpiękniejszych zakątków Niemiec! Nasza wycieczka zatrzymuje się w krainie doskonałego wina, tajemniczych zamków, romantycznych miasteczek oraz malowniczych krajobrazów!

Dolina Mozeli to miejsce wspaniałe dla osób chcących rozkoszować się pięknem przyrody, historii oraz regionalnej kuchni! Wyjątkowość terenów docenili już sami Rzymianie, którzy ponad 2000 lat temu na owych terenach zaczęli zakładać winnice oraz osady, które przetrwały do dziś!

Nad Mozelą leży przepiękne miasto, przez wielu uważane za najpiękniejsze w całych Niemczech. Mowa oczywiście o Koblencji. Zdecydowanie warto poświęcić dzień lub dwa na wycieczkę do miasta i poznanie jego historii oraz zabytków – szczególnie jednego, czyli Deutsches Eck, które zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa! Walory tego miejsca docenili już Rzymianie, Rycerze Zakonu Krzyżackiego, budując tutaj swoje siedziby (skąd wzięła się nazwa owego miejsca). Docenił to także cesarz niemiecki Wilhelm II, który wybrał ów cypel jako świetny punkt dla wzniesienia pomnika na cześć dziadka Wilhelma I, który zjednoczył Rzeszę Niemiecką! Do dziś ten ogromny posąg przyciąga co roku 2 miliony turystów!

Nad Mozelą każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy wypoczynku mogą wypoczywać na licznych plażach lub w uroczych zakątkach doliny. Świetnie będą czuli się tutaj koneserzy win oraz dobrych restauracji. Niemniej swoje miejsce znajdą tutaj także wielbiciele historii.

Nad Mozelą znajduje się majestatyczny Zamek Eltz, który śmiało można nazwać perłą późnogotyckiej architektury, ozdobiony licznymi wieżami oraz zachowanymi w świetnym stanie murami zapiera dech w piersi, gdy dostrzega się go z daleka – wyrastającego wprost z lasów doliny!

Wnętrze zamku zawiera równie dobrze zachowane meble, ozdoby, malowidła, stroje, wyroby ze złota oraz srebra, a także broń i zbroje, które przetrwały nietknięte od czasów średniowiecza!