Zdajemy sobie sprawę z tego, iż pojawiają się wobec nas zarzuty, odnośnie tego, że zapewniamy pracę opiekunom wyłącznie na terenie Niemiec. Prawda jest taka, iż wszelkie treści tego typu pojawiające się w sieci są niepoważne, a skupienie się na pracy w Niemczech jest dla nas ważne z zupełnie innych, zdecydowanie istotniejszych powodów.

Wiele Pań i Panów pracujących w opiece jest w wieku 50+ przez co pracodawcy często nie traktują ich poważnie. Dobrze wiemy, że życie pisze różne scenariusze, dlatego możliwość zarabiania pieniędzy jest niezwykle istotna, przede wszystkim, gdy mamy rodzinę, niespłacone kredyty czy też koniecznie musimy zadbać o zdrowie najbliższych. W firmie Adiutor mamy to na uwadze. U nas osoby starsze mogą liczyć na zatrudnienie i pokaźne zarobki, gdyż takie oferuje przede wszystkim wyjazd za granicę. Specjalnie dla Was otworzyliśmy się na nowy rynek, bo wiemy, że oferty pracy przynoszące większe korzyści będą atrakcyjniejsze. Znamiennym przykładem jest tutaj sytuacja 61-letniej Pani, która zdecydowała się na wyjazd z nami do pracy w Niemczech jako opiekunka po tym jak jej wnuk potrzebował pilnej i bardzo kosztownej operacji oczu. Współpraca z nami pozwoliła na wzięcie kredytu, sfinansowanie zabiegu oraz utrzymanie stabilnej sytuacji finansowej w rodzinie.

Praca w opiece na terenie Niemiec to również możliwość korzystania z wysoko opłacanych składek na ZUS dzięki czemu taka oferta jest niezwykle atrakcyjna dla osób chcących zadbać o swoją emeryturę. Jednak dalej pomagamy znaleźć pracę w charakterze opiekunki w Polsce ale fakty są takie, iż jest to znacznie trudniejsze zadanie i to nie z powodu, że nie ma zapotrzebowania na tego typu oferty pracy. Największym problemem są oczekiwania opiekunek, które póki co zaspokoić może jedynie praca za granicą, a nie w Polsce. W zeszłym tygodniu starszy Pan z Torunia potrzebował opiekunki, a ponieważ dla nas najważniejsze jest, by nieść wsparcie takim osobom, to podjęliśmy się wyzwania. Zgłosiło się pięć Pań, z których każda mimo mało wymagającej pracy była niezadowolona z proponowanych warunków oraz wynagrodzenia nieco ponad 2000 zł. Wszystkie te Panie wolały wyjechać do Niemiec. Rzecz jasna pomogliśmy rodzinie i znaleźliśmy opiekunkę dla Starszego Pana, która notabene jest bardzo zadowolona z tej pracy. Tę historię przedstawiam, by jasno pokazać, że nie zamykamy się na świadczenie pomocy osobom starszym w Polsce, po prostu rynek pracy szybko weryfikuje potrzeby społeczności, do których my jako firma musimy się dostosować.

Wiemy, że praca w Polsce, pomijając wynagrodzenie, ma sporo plusów. Takie kwestie jak często pobliskie miejsce pracy, które nie wymaga odległego wyjazdu oraz współpraca z rodakami i wiedza jak reagować na wszelkie kryzysowe sytuacje to wartości nie do przecenienia, które dają coś niezwykle ważnego – komfort psychiczny. Adiutor zajmuje się opieką już od ponad 12 lat i musimy szczerze wyznać, że zdarzały się nam wzloty, jak również i upadki, po których to zawsze wracamy mocniejsi, zdając sobie sprawę z tego, że nie ma co narzekać, tylko trzeba starać się jeszcze bardziej. Wierzymy, że nasze indywidualne podejście do człowieka, ambicje i otwartość na nowe rozwiązania sprawią, że dzięki nam opieka czy to w Polsce, czy za granicą będzie zawsze stała na najwyższym poziomie, dlatego cieszymy się, że tak wielu z Was jest z nami i wspiera nasze działania niezależnie od pojawiających się głosów pomówień. Dziękujemy!

Piotr Szewczyk

Adiutor – www.pomocwdomu.pl