Okres wakacji szkolnych bywa dla wielu rodziców kłopotliwy. Niejeden dorosły chętnie spędziłby ze swoimi dziećmi całą, letnią przerwę w nauce. Jednak często jest to niemożliwe. Zawodowe życie trudno po prostu odłożyć na dwa miesiące – chyba, że pracuje się w szkole – ale taka sytuacja to przywilej niewielu rodziców. Z dnia na dzień trzeba przeorganizować swoje codzienne przyzwyczajenia i zapewnić dzieciom opiekę. Warto rozważyć możliwość zatrudnienia na okres wakacji opiekunki do dzieci z Centrum Adiutor. Taką osobę dobrze jest trochę wcześniej przedstawić rodzinie. Powinna dobrze poznać zainteresowania i temperamenty dzieci. To znacznie ułatwi jej pracę. Wakacyjna niania przede wszystkim ma za zadanie aktywne organizowanie czasu dzieciom. Świetnie w tej roli sprawdzają się opiekunki kolonijne, animatorki zabaw z dziećmi oraz studentki pedagogiki. Dobrze jeśli „okresowa” opiekunka interesuje się sportem i aktywnie, rekreacyjnie go uprawia. Trudno wyobrazić sobie lepszą porę roku na sportowe zabawy na świeżym powietrzu niż lato. Każdego dnia wakacji w większości miast odbywają się różnego rodzaju imprezy i atrakcje. Rodzice razem z nianią mogą zaplanować, z których rozrywek najchętniej skorzystają dzieci.

Ważną cechą opiekunki będzie także umiejętność gotowania. W roku szkolnym dzieci często korzystają z wyżywienia w przedszkolu lub szkole. Trudno nagle znaleźć czas na to, aby codziennie przygotowywać obiad dla całej rodziny. Oczywiście nie jest łatwo jednocześnie zajmować się dziećmi i gotować dla nich. Jednak przy dobrej organizacji i częściowym przygotowaniu posiłku – można to bez trudu pogodzić. Z resztą wspólne gotowanie z dziećmi (np. lepienie pierogów) też będzie dla nich doskonałą rozrywką. Wtedy nawet przysłowiowy „niejadek” chętnie spróbuje własnoręcznie przygotowanego dania.
Z taką pomocą i opieką wakacje miną bardzo przyjemnie nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. Dzieci pożytecznie i przyjemnie spędzą wolny od nauki czas. Znalezienie odpowiedniej, godnej zaufania opiekunki nie jest łatwe. Dlatego w tej kwestii dobrze jest poprosić o pomoc profesjonalną agencję np. Centrum Adiutor z Torunia. Osoby, które mają doświadczenie w doborze personelu i poznają potrzeby rodziny – najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem.

Centrum Adiutor Aneta Sieradzka