Jest to jedno z najważniejszych kryteriów dla większości podejmujących pracę opiekunek osób starszych w Niemczech. Jasnym jest, że każdy z nas chce zarabiać coraz lepiej ale przy tym należy pamiętać, że zawód opiekunki, tak jak każdy inny rządzi się pewnymi prawami. Te reguły w głównej mierze wyznaczają to ile będziesz zarabiała i wyłącznie postępowanie zgodnie z nimi, poszerzanie swoich kwalifikacji i doświadczenia, pozwoli Tobie zarabiać coraz więcej. Na rynku opieki nad osobami starszymi w Niemczech na najlepsze zarobki mogą liczyć opiekunki biegle posługujące się j. niemieckim, mające doświadczenie, które mogą poprzeć referencjami, dyspozycyjne, a także posiadające prawo jazdy. Na dodatkowe zarobki mogą również liczyć osoby wyjeżdżające do pracy w terminach świątecznych, dla przykładu wyjazd na okres świąteczny z Adiutor to nawet 550 euro netto więcej.

Kwestia niby oczywista ale jak się okazuje wciąż u wielu aplikujących budzi ogromne zdziwienie. Wszystkie wyżej wymienione kwalifikacje są niezwykle istotne w pracy opiekunki osób starszych w Niemczech, dlatego też nie może dziwić fakt, że każda agencja zapłaci więcej opiekunce, która je spełnia. Tak jak na rynku pracy, tak i w opiece specjaliści są cenieni, dlatego jeżeli chcesz zarabiać więcej staraj się nim zostać, tym bardziej jeśli spojrzymy na fakt, iż trendy się zmieniają i coraz więcej osób decyduje się na pracę jako opiekunka seniorów w Niemczech. Nie trzeba raczej tłumaczyć, iż większa liczba potencjalnych pracowników nie wiąże się ze wzrostem wynagrodzeń, a na te głównie będą mogli liczyć eksperci.

Za wyjątkiem wyżej wymienionych opiekunka osoby starszej w Niemczech może zarabiać więcej dzięki aplikowaniu na zlecenia pilne, które wymagają podjęcia pracy „na dniach”, podejmowaniu się trudniejszych przypadków, zawieraniu umowy niemieckiej bądź wyjazdu na własnej działalności gospodarczej, a także dzięki długiej współpracy z daną rodziną. Ponadto w Adiutor dla naszych opiekunek przewidujemy szereg bonusów, dzięki którym każda osoba pracująca z nami może zyskiwać znacznie więcej. Wystarczy, że będąc w Niemczech znajdziesz rodzinę, która będzie chciała z nami współpracować, polecisz nam znajomą, która mogłaby podjąć współpracę z nami bądź wyjedziesz do pracy w terminach świątecznych. Ponadto na bonusy mogą liczyć Panie długo z nami współpracujące. Wszystkie te kryteria składają się na możliwość większych zarobków, niemniej pamiętajmy, że w pracy za granicą, tym najistotniejszym będzie zawsze znajomość języka obcego oraz doświadczenie. Jeżeli szukasz sposobów na dodatkowe zarobki, to zwróć uwagę na bonus świąteczny w Adiutor, gdzie gwarantowaną kwotą jest 150 euro netto, a w wielu przypadkach możesz zyskać nawet do 550 euro. Wartym uwagi jest również wyjazd długoterminowy tj. na przynajmniej 60 dni, za które możesz zyskać kolejne 200 euro więcej, czy za 80 lub 90 dni, gdzie dodatkowo otrzymasz od 300 do 400 euro.

Piotr Szewczyk Adiutor – www.pomocwdomu.pl