Oberammergau jest alpejską miejscowością wypoczynkową i niewielkim ośrodkiem narciarskim. Jest znana z wystawianych od 1634 r. widowisk pasyjnych, które przyciągają turystów z całego świata.

Po raz pierwszy widowisko pasyjne zostało odegrane w 1634 r. po zakończeniu epidemii dżumy, która zdziesiątkowała mieszkańców. Ci, którzy przeżyli złożyli ślubowanie, że co 10 lat będą organizować uroczyste przedstawienia. Obecnie odbywają się one od maja do października w każdym roku kończącym daną dekadę. Odbywa się wtedy około 100 przedstawień, a dla ich wystawiania w latach trzydziestych XX w. wybudowano specjalny budynek Passionspielhaus.

Atrakcją Oberammergau jest też jej zabudowa. Tradycyjne, alpejskie domy o spadzistych, krytych dachówką dachach pomalowane są na pastelowe kolory. Na ich ścianach znajdują się malowane sceny nawiązujące do wydarzeń Męki Pańskiej oraz inne sceny biblijne i baśniowe.

Miejscowość znana jest także z wyrobów rzemieślniczych, głównie drewnianych i znajduje się tu kilkadziesiąt warsztatów rzemieślniczych. Sprzedają one swoje wyroby i dają możliwość zajrzenia na zaplecze i zobaczenia jak wygląda ich praca.

Okolice Oberammergau nadają się doskonale do uprawiania turystyki aktywnej. Latem jest tu wiele szlaków pieszych, zimą zaś funkcjonuje niewielki ośrodek narciarski z kilkoma trasami zjazdowymi. Obsługuje je wyciąg krzesełkowy Kolbensessel działający cały rok. Latem pozwala dotrzeć do wyżej położonych szlaków i podziwiać piękne widoki. Atrakcją ośrodka jest też tor saneczkowy Alpine Coaster.