Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Czerwony Kapturek i mnóstwo innych postaci znanych z bajek czeka na Was na jedynym w swoim rodzaju Baśniowym Szlaku Braci Grimm w Niemczech.

Cały szlak ma około 600 km długości. Rozciąga się w zachodniej części Niemiec, pomiędzy Hanau a Bremą. Czekają tu liczne atrakcje, które przenoszą odwiedzających w baśniowy świat braci Grimm – zamki, muzea, miejsca pamięci czy światowej sławy zabytki, ale także wiele zachwycających krajobrazów, ciekawych imprez i specjalnych programów zwiedzania.

Atrakcje na Niemieckim Szlaku Baśniowym Braci Grimm:

– Miasto Hanau – rodzinne miasto braci Grimm, można zobaczyć tu ich pomnik oraz barokowy Pałac Philippsruhe, na którym od maja do lipca odbywa się Festiwal Braci Grimm. Odbywają się wówczas spacery po mieście, w trakcie których oprowadzają nas aktorzy przebrani za słynnych pisarzy.

– Dom Braci Grimm w Steinau – renesansowy dwór, w którym mieszkali bracia Grimm między 1791 a 1796 rokiem.

– Dom Bajek w Alsfeld – niezwykłe muzeum zabawek z ekspozycją poświęconą Czerwonemu Kapturkowi i innym postaciom z bajek braci Grimm. Znajduje się w zabytkowym domu z muru pruskiego.

– Dom Królewny Śnieżki w Bergfreiheit – domniemany dom, w którym wedle baśni mieszkała Królewna Śnieżka wraz z krasnoludkami. Przed domem znajdują się rzeźby krasnoludków. Niedaleko stąd położony jest zamek Friedrichstein, który był siedzibą macochy Śnieżki.

– Muzeum Braci Grimm w Kassel – mieści się w pałacyku, w którym niegdyś mieszkali pisarze. Znajduje się tu rękopis pierwszego wydania baśni, który wpisany został na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNSESCO.

– Przedstawienie Flecista z Hameln – interaktywna inscenizacja świetnie znanej baśni braci Grimm, odbywająca się w muzeum w Hameln.

– Pomnik Muzykantów z Bremy – pomnik koguta, kota, psa oraz osła stojących kolejno na sobie – czterech bohaterów baśni Muzykanci z Bremy.