Jesień to idealna pora roku, aby udać się na krótkie wycieczki, podczas których zwiedzisz Niemcy. Nie tylko ze względu na porę roku, która uznawana jest za bardzo kolorową. Dodatkowo w tym terminie odbywa się wiele interesujących wydarzeń kulturalnych i kulinarnych? Jakie są najciekawsze wydarzenia w Niemczech jesienią i które regiony warto odwiedzić o tej porze roku?

Zwiedzaj zamek Neuschwanstein w październiku.

Zamek Neuschwanstein był inspiracją dla wersji zamku znajdującego się w Disneyland Walta Disneya. Otoczony górami Alp Bawarskich zamek Neuschwanstein jest chętnie odwiedzaną atrakcją w Niemczech. Król Ludwik II sam zaprojektował tę bajkową budowlę, przy pomocy scenografa, a nie architekta.

Zamek Neuschwanstein to jedna z najbardziej znanych atrakcji turystycznych w Niemczech, a zwiedzanie go w październiku ma wiele zalet. Październik to miesiąc, gdy otaczające zamek lasy i parki są pełne barwnych liści.

Latem zamek Neuschwanstein odwiedza bardzo wielu turystów. W październiku natomiast, po sezonie wakacyjnym, jest znacznie mniej zatłoczony, co umożliwia spokojne zwiedzanie i podziwianie piękna architektury i otoczenia.

W październiku w Bawarii odbywają się różne festiwale i wydarzenia, w tym słynne Oktober fest w Monachium. To doskonała okazja, aby połączyć zwiedzanie zamku z innymi atrakcjami regionu.

Schwarzwald, idealny na jesienne wycieczki.

Bajki braci Grimm są znane na całym świecie. Odwiedź zaczarowane obszary, o których mówi się, że były inspiracją dla baśni, takich jak: „Jaś i Małgosia”, „Roszpunka” czy „Śpiąca Królewna”.

Schwarzwald, graniczy z Francją. Obejmuje 11 100 kilometrów kwadratowych zapierającego dech w piersiach krajobrazu naturalnego. Rozciąga się z północy na południe na 160 km wzdłuż prawego brzegu Renu i doliny Górnego Renu. „Czarny Las” to region pełen gór, lasów i jezior. Jesienią wszystko ożywa barwami, a krajobrazy stają się niczym obrazy. Region ten oferuje szeroki wybór szlaków turystycznych dla osób w każdym wieku i o różnym stopniu zaawansowania.

Jezioro Bodeńskie przepiękne w jesiennej scenerii.

Jezioro Bodeńskie, które graniczy z Niemcami, Austrią i Szwajcarią, jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Niemczech. Osoby zainteresowane kulturą znajdą wiele atrakcji w położonych nad jeziorem miejscowościach Konstancja, Lindau, Überlingen i Friedrichshafen.

Wokół jeziora roztaczają się przepiękne, kolorowe krajobrazy. Góry, lasy i winnice przybierają odcienie złota, pomarańczu i głębokiej czerwieni, tworząc malowniczą scenerię.

Jakie są najciekawsze wydarzenia w Niemczech jesienią?

Oktober fest w Monachium.

Weź udział w najsłynniejszym festiwalu piwa na świecie! Jest to festiwal odbywający się corocznie od 1810 roku na Theresienwiese w Monachium. Festiwal zainaugurowano 12 października 1810 roku z okazji ślubu bawarskiego następcy tronu, a później króla Ludwika I, z księżniczką Teresą.

Dziś liczba odwiedzających przekracza 6 milionów osób. Jest to nie tylko wydarzenie dla smakoszy piwa, na festiwalu można skorzystać z wielu atrakcji tj: kolejki górskie, diabelski młyn czy karuzele.

Targi Książki we Frankfurcie.

 Targi odbywające się w dniach 18-22 października, są ważnym międzynarodowym wydarzeniem. Jedne z największych na świecie targów książki przyciągają wydawców, autorów, księgarzy i miłośników literatury z całego świata.

Festiwal Dyni w Ludwigsburgu.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, gdzie odbywa się największy na świecie festiwal dyni, to miejscem tym jest zamek Ludwigsburg znajdujący się niedaleko Stuttgartu.” To jesienny festiwal, na którym prezentowanych jest 450 000 dyń. Podczas tego wydarzenia w centrum uwagi jest wszystko, co związane z dyniami od warsztatów dla rodzin, przez konkursy po jedzenie i dyniowe napoje.

Jesień to idealna pora na zwiedzanie Niemiec. Piękna aura, sprawia, że krajobrazy stają się bardzo malownicze. Z kolei ciekawe wydarzenia kulturalne i kulinarne, które odbywają się o tej porze roku, również przyciągają turystów z całego świata. Dobrym pomysłem jest połączenie pracy z turystyką. Sprawdź aktualne oferty pracy dla opiekunek osób starszych i połącz pracę ze zwiedzaniem tego pięknego kraju.