Można mieć wspaniałe doświadczenie w pracy Opiekunki Osób Starszych, liczne kursy i umiejętności, ale marna jest nasza szansa na uzyskanie wymarzonej pracy, gdy zdjęcie nie będzie wyglądało porządnie! W jednym z naszych artykułów na blogu skupialiśmy się nad idealnym CV Opiekunki Seniora, sporo miejsca poświęciliśmy tam właśnie zdjęciu, dlatego dziś postanowiliśmy podejść do tematu od drugiej strony i pokazać, jak robić dobre zdjęcia. Oczywiście zalecamy pójście do dobrego fotografa, ale gdy jednak nie mamy na to czasu (lub okoliczności są inne) to wtedy wato skorzystać z poniższych wskazówek. Co więcej, te porady również warto zastosować podczas profesjonalnej sesji zdjęciowej, gdyż nie zawsze fotograf potrafi nas odpowiedni ustawić do zdjęcia.

Co w takim razie robić, by na zdjęciach wyglądać idealnie, niczym z okładki?

1. WYPROSTUJ SIĘ!
Proste plecy wydłużają sylwetkę, powodują, że wyglądasz pewniej, dzięki czemu na zdjęciu zaprezentujesz się znacznie korzystniej!

2. GŁOWA DO GÓRY!
Zdjęcie twarzy jest najważniejsze! By uniknąć drugiego podbródka i lepiej zaprezentować się na zdjęciu, delikatnie unieś głowę, wysuń twarz do przodu i skieruj brodę do dołu. Porada ta jest szczególnie cenna przy wykonywaniu zdjęcia do dokumentów, takich jak choćby CV, czy zgłoszenia do pracy w charakterze Opiekunki Osób Starszych. Polecamy, by zdjęcie zrobiła osoba trzecia i aparat trzymał nieco powyżej Twojej linii oczu.

3. NIE ZAMYKAJ OCZU!
Częsty problem, prawda? Ważna jest komunikacja z fotografem, ale by Twoje oczy prezentowały się w pełnej krasie, to zamknij je i powoli otwieraj, zanim rozbłyśnie flesz! Nie staraj się usilnie utrzymać otworzonych oczu – to na pewno będzie widać na zdjęciu!

4. UŚMIECH MA OGROMNE ZNACZENIE!
Kiedy się uśmiechasz do zdjęcia, zastosuj stary, hollywoodzki trik: dotknij językiem górnych zębów – dzięki temu nie przesadzisz z ekspresją radości, a Twój uśmiech będzie wyglądał naturalnie!

5. NIE STAWAJ NA WPROST OBIEKTYWU!
Nie ustawiaj twarzy prosto przed obiektywem. Każdy wygląda lepiej, jeśli pokaże się z półprofilu – wystarczy obrócić głowę o dosłownie kilka stopni! To również świetna opcja do zdjęcia wykonywanego z myślą o CV czy zgłoszeniu do pracy w charakterze Opiekunki Osób Starszych!

6. ŚWIATŁO ROBI OGROMNĄ RÓŻNICĘ!
Dobry fotograf sam Cię odpowiednio ustawi, jeśli jednak robisz zdjęcie sobie sama (selfie) to musisz pamiętać o dobrym świetle! Zawsze ustawiaj się przodem do źródła świata, wybieraj przede wszystkim to naturalne. Pamiętaj również, by unikać światła górnego punktowego, które spowoduje, że Twoje oczy zaczną wyglądać na podkrążone, a nos na znacznie większy! Odpowiednie światło sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądała znacznie promienniej, zdrowo i łagodniej!

7. UWAGA NA ŚWIECENIE SIĘ!
Niektórzy z nas mają tendencję do zbierania się dużej ilości sebum na twarzy w efekcie czego twarz na zdjęciu potrafi dosłownie „świecić się”. Rozwiązaniem są nawilżane chusteczki, a czasem nawet serwetka, które mogą pomóc zlikwidować nieestetyczny połysk!

8. ZDJĘCIA RÓB OD GÓRY
Korzystniej będziesz wyglądać jeśli aparat będzie ustawiony nieco wyżej! Zdjęcia od dołu powodują, że wygląda się znacznie bardziej „grubo”!

Wierzymy, że powyższe porady będą dla Was przydatne i wykorzystacie nie tylko do zdjęć w CV oraz zgłoszeń do pracy jako Opiekunka Osób Starszych, ale także na co dzień, czy to do selfie czy w sytuacjach, gdy będziecie fotografowani przez inne osoby!