Przytrafił ci się komornik, kredyt?

Zdarza się, że zgłaszają się do naszego biura Adiutor Toruń osoby, które interesuje praca w opiece, które mają problem ze spłatą zaciągniętego kredytu.

O czym warto wiedzieć?

Jeżeli komornik wchodzi na konto i zajmuje Twoje wynagrodzenie, solidna firma w której pracujesz, świadcząca usługi w zakresie – opieka 24h, powinna rozmawiać w Twoim imieniu, aby na konto komornika szła tylko część, a nie całe wynagrodzenie.
Choć nie zawsze jest to proste, centrum opiekunek Adiutor pomaga i negocjuje z komornikiem spłatę zadłużenia.

Jednak lepiej zapobiegać.

Jeżeli chcesz zaciągnąć kredyt, dowiedz się ile będzie kosztował ten kredyt od początku do końca. Koniecznie zapytaj: jakie są całkowite koszty zaciąganego zadłużenia, jakie są dodatkowe koszty?

Czytaj szczegółowo umowę. Pamiętaj, że to co najważniejsze często pisane jest malutkimi literami. Jeżeli przedstawiciel udzielający Ci kredytu spieszy się, coś jest nie tak. Miej oczy szeroko otwarte. Powinnaś mieć wystarczająco dużo czasu na dokładne przeczytanie umowy. Pytaj o wszystko co jest niejasne!
Dokładnie zbadaj jakiego zabezpieczenia bank (lub placówka) udzielająca kredytu wymaga? Czy jest to weksel na dużą kwotę, a może zabezpieczenie w postaci mieszkania? Takie sytuacje naprawdę się zdarzają, nawet przy niewysokich kredytach.

Dowiedzcie się z tej historii jakie są konsekwencje, gdy nie jesteśmy doinformowani o wszystkim, co dotyczy kredytu.

Pani Ania, opiekunka pracująca z nami od 2-ch lat, w dłuższej przerwie między wyjazdami do Niemiec postanowiła zrobić remont swojego domku pod Toruniem. Po spotkaniu z fachowcem stwierdziła, że brakuje jej około 2100 zł. Pomoc dla domu – jest potrzebna, myślała. Są pęknięcia, ściany trzeba odmalować, nie wystarczy to, co udało mi się odłożyć pracując jako opiekunka osób starszych.

Pani Ania pomyślała, że weźmie kredyt. Opiekunka uznała, że jak tylko jeszcze raz wyjedzie do pracy za granicą, szybko spłaci zadłużenie. Znalazła szybką pożyczkę, odebrała pieniądze i zaangażowana zaczęła remontować swój niewielki dom.

Niestety zachorowała. Musiała iść do szpitala. Zadzwoniła do naszej agencji opieki, że potrzebuje czasu na rehabilitację i pewnie dopiero za 4-5 miesięcy opieka w Niemczech będzie ją interesowała, będzie możliwa.

Pani Ania, nie przewidziała jednak, że ten „szybki kredyt”, który zaciągnęła, jeżeli nie będzie spłacany regularnie, spowoduje lawinę kłopotów. Agencja udzielająca jej kredytu, za brak spłaty w terminie zadłużenia, wykorzystała weksel, który został podpisany jako zabezpieczenie kredytu przez opiekunkę.

Dług tej pani urósł z 2100 zł do kwoty 17.000,00 zł.

Niech to będzie przestroga dla wszystkich osób, opiekunek.
1. Zastanów się czy potrzebujesz kredytu!
2. Reklamy dotyczące kredytów są fałszywe!
3. Zawsze dokładnie sprawdzaj co podpisujesz!
4. Pytaj o ukryte koszty i zabezpieczenia kredytu!
5. Zapomnij o pożyczce we Frankach!