Wyjazd z rzetelną agencją zatrudnienia, to gwarancja solidnej pracy bez ryzyka.

Odpowiedzialna Agencja nie tylko zajmie się znalezieniem rodziny niemieckiej odpowiadającej opiekunce, ale także dopilnuje wszelkich formalności związanych z umową. Zadba o bezpieczeństwo, bezpieczny dojazd, o to aby rodzina odebrała opiekunkę z autobusu oraz aby opiekunka miała zagwarantowany oddzielny pokój i wystarczająco dużo jedzenia.

Sprawdzone biuro dopilnuje aby opiekunka otrzymała pozwolenie na pracę za granicą, dopilnuje terminowej wypłaty wynagrodzenia i wszelkich wymogów formalnych w zakresie obowiązkowych świadczeń (odprowadzanie składek emerytalnych i na ubezpieczenie społeczne). Najlepsze agencje zapewniają również zwrot kosztów dojazdu.

Podejmując zatrudnienie ze sprawdzoną, odpowiedzialną agencją, nigdy nie okaże się, że wynagrodzenie dla opiekunki będzie niższe niż jest obiecane w umowie.(Niestety jeszcze ciągle zdarza się, że opiekunki osób starszych szukają pracy na własną rękę, trafiają na nieuczciwą firmę lub pośrednika i po powrocie otrzymują dużo niższe wynagrodzenie od tego, które było obiecane przed wyjazdem).

Warto pamiętać, że jeśli opiekunka seniora pracuje dla sprawdzonej agencji, to właśnie ta agencja stoi na straży zawartych w umowie ustaleń i pomaga jej w rozwiązywaniu ewentualnych nieprzewidzianych problemów.

Romana Ott Doradca Zawodowy